39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl
INFORMACJA
O ZMIANIE SPOSOBU ZAŁATWIANIA SPRAW
w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Mielcu

Więcej informacji tutaj
Decyzją Ministra Edukacji Narodowej
(Rozporządzenie MEN z dnia 20 marca 2020 r. w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19)

w okresie od 25 marca do 10 kwietnia zajęcia w naszej szkole realizowane są z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Informacje dla rodziców i uczniów
(ZARZĄDZENIE DYREKTORA SZKOŁY)

Uwaga! Termin wpłaty kolejnej raty na wycieczkę do Anglii i Walii przesunięty do 5.06.2020.

Spotkanie z Janem Myjkowskim
24 października 2017r. | Administrator

23 października w naszym liceum odbyło się spotkanie ze znanym mieleckim lekarzem Janem Myjkowskim, który wystąpił w innej niż na co dzień roli – roli pisarza. Pan Myjkowski jest bowiem autorem książki „Jan Myjak Myjkowski – poeta ludowy”, której tematem jest życie i działalność jego przodka żyjącego w Galicji na przełomie XIX i XX wieku. Młodzież i zaproszeni goście wysłuchali fragmentów książki. Uczniowie zadawali pytania dotyczące procesu twórczego, zainteresowań literackich gościa.

Pan Jan Myjkowski zdradził nam, że ma w szufladzie m.in. rękopisy wspomnień spisanych na podstawie rozmów z jego profesorami, którzy przeżyli czasy II wojny - obozów koncentracyjnych, powstania warszawskiego. Spotkanie autorskie było bardzo ciekawym doświadczeniem, ilustrującym, że niezależnie od wykonywanego zawodu można i trzeba realizować swoje pasje. Dziękując za spotkanie, panu doktorowi życzymy dużo zdrowia i długich lat życia oraz wydania kolejnych książek.

Zobacz zdjęcia...

te: 0.013s dbnc: 6 dbnq: 6