39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

REKRUTACJA 2024

WYBIERZ KLASĘ

Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy
12 marca 2024r. | Administrator

11 marca uczniowie klas IV wraz z wychowawcami wzięli udział w pielgrzymce do Częstochowy. Uczestniczyli we Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, której przewodniczył bp Stanisław Salaterski. Podczas liturgii modlili się wraz z innymi maturzystami diecezji tarnowskiej. Po Mszy św. odbyła się Droga Krzyżowa na wałach jasnogórskich. Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę odbyła się pod hasłem „Powołani do wspólnoty”.

W homilii bp Stanisław Salaterski mówił, że przyjazd do Częstochowy to także świadectwo odpowiedzialności za Kościół. – Jestem przekonany, że zdacie maturę z pomocą Matki Bożej, dzięki własnej pilności, trosce całego czasu nauki w szkole. Tego Wam życzę i o to się modlę w czasie tej Mszy św. Ufam także, że zdacie maturę z odpowiedzialności za Kościół, dziś i w przyszłości, która do Was należy, w której będziecie decydować, którą będziecie pisać swoją codziennością, ale także prawami, obyczajami, na które wyrazicie zgodę albo i nie.

Biskup wskazywał, że znakiem obecności we wspólnocie Kościoła jest także udział w katechezie. Spotkanie przed Mszą św. poprowadził ks. dr Łukasz Plata z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, znany ewangelizator i pomysłodawca „EwangeliBusa”. Oprawę liturgiczną i Drogę Krzyżową przygotowali nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 w Bochni wraz z uczniami. Dziękujemy za wspólnie przeżyty czas w modlitwie.

te: 0.013s dbnc: 6 dbnq: 6