39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl
czwartek, 9 grudnia 2021r.
imieniny obchodzą m.in.: Leokadia i Wielisława
9 grudnia 2021r. | Administrator

6 grudnia obchodziliśmy wyjątkowy dzień, który co ro­ku sprawia wiele radości zarówno mniejszym, jak i więk­szym dzieciom. W asyście Śnieżynek i Elfów do Kopernika za­wi­tał Mikołaj, który został zaproszony przez Samorząd Ucz­niow­ski. Wszyscy mogli zrobić sobie pamiątkowe zdję­cie z Mikołajem. Były prezenty, słodkości i dobra zabawa w takt świątecznych przebojów.

obrazek
9 grudnia 2021r. | Administrator

Miło nam poinformować, że David Gąsiorek, uczeń kla­sy 3A, zakwalifikował się do II etapu LXV Olimpiady Astro­no­micz­nej. Dawid znalazł się w gronie 60 najlepszych uczniów z całej Polski, którzy spotkają się w Katowicach pod­czas półfinałowych zmagań konkursowych. Serdecznie gra­tu­lu­je­my.

obrazek
8 grudnia 2021r. | Administrator

Uczniowie klas trzecich naszego liceum bawili się 4 grud­nia na balu studniówkowym w lokalu Imperium. Część oficjalna rozpoczęła się krótkimi przemówieniami. Cie­płe słowa skierowali do uczniów Pan dyrektor Zbigniew Rzeźnik oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, An­na Bujak. Licealiści wręczyli kwiaty dyrekcji oraz wy­cho­waw­com, a następnie perfekcyjnie zatańczyli poloneza. Tuż potem rozbrzmiały muzyczne przeboje i parkiet zapełnił się tancerzami. Przyszłoroczni maturzyści bawili się świetnie.

obrazek
8 grudnia 2021r. | Administrator

30 października Szkolne Koło Wolontariatu zor­ga­ni­zo­wa­ło w II LO DZIEŃ na TAK. Tego dnia w całej szkole po­ja­wi­ły się motywujące i optymistyczne hasła, odbył się kier­masz ciast i ciasteczek, a z głośników popłynęła wesoła mu­zy­ka. Wbrew listopadowym melancholiom ten czas w szko­le okazał się być pełen uśmiechu i radości, a tego prze­cież nigdy za dużo!

obrazek
7 grudnia 2021r. | Administrator

Z radością informujemy, że do zawodów okręgowych XXXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej zakwalifikowało się 3 uczniów z naszej szkoły. Są to: Jan Wanatowicz (3B) Bartosz Bodulski (3A), Wiktoria Klich (2B). Zawody II stop­nia odbędą się 14 stycznia w Rzeszowie. Przed uczest­ni­ka­mi do rozwiązania: pytanie opisowe, zadanie z analizy fi­nan­so­wej oraz test wyboru. Serdecznie gratulujemy i trzy­ma­my kciuki za sukces na dalszym etapie zmagań.

obrazek
5 grudnia 2021r. | Administrator

Uczniowie klas 2A i 2B postanowili pomóc i sprawić mi­łą niespodziankę, przygotowując mikołajkową paczkę dla po­trze­bu­ją­cych z okolic Mielca. Młodzież zebrała środki czys­toś­ci, zabawki, książki, artykuły spożywcze, które 03.12.2021 r. zostały przekazane potrzebującej rodzinie, w któ­rej znajduje się pięcioro dzieci. Przygotowana przez li­ce­a­li­stów paczka to nie tylko materialny dar, ale także wy­raz pamięci o drugim człowieku.

obrazek
3 grudnia 2021r. | Administrator

Uczniowie klasy 3D, 3F, 2C oraz 2F w sobotę 02.12.2021 r. uczestniczyli w dwóch wykładach dla li­ce­a­lis­tów na Uniwersytecie Jagiellońskim. Odwiedzili Wydział Bio­che­mii, Biofizyki i Biotechnologii, gdzie wysłuchali pre­lek­cji na następujące tematy: „Do dna DNA – czyli jak czy­tać ze zrozumieniem książkę kucharską życia” pana dr. hab. Benedykta Władyki oraz „Rośliny transgeniczne – nadzieje i obawy” pana dr. hab. Wojciecha Strzałki. Do­dat­ko­wą atrakcją był spacer po Rynku, gdzie w świąteczny nastrój wprowadził licealistów Jarmark Bożonarodzeniowy.

obrazek
te: 0.026s dbnc: 5 dbnq: 7