5 czerwca odbyła się Powiatowa Licealiada w piłce nożnej, w której nasi uczniowie osiągnęli świetny wynik. Drużyna chłopców wywalczyła I miejsce i wygrała turniej, dziewczęta zajęły III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

5 czerwca odbyła się Powiatowa Licealiada w piłce nożnej, w której nasi uczniowie osiągnęli świetny wynik. Drużyna chłopców wywalczyła I miejsce i wygrała turniej, dziewczęta zajęły III miejsce. Serdecznie gratulujemy!
1 czerwca grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Krzysztofem Lisem, p. Bożeną Kosińską, p. Anną Dręgą oraz p. Dariuszem Mazurem wzięła udział w spływie kajakowym rzeką Wisłoką. Trasa rozpoczynała się w okolicach kładki na Wisłoce. Tam młodzież zwodowała kajaki, by pokonać 22-kilometrowy odcinek spływu i dotrzeć do mostu w Gawłuszowicach, skąd busami uczniowie przewiezieni zostali z powrotem do Mielca. Dodatkową atrakcją był postój na kąpiel w rzece. Wszyscy świetnie się bawili, czemu sprzyjała wyśmienita pogoda.
Miło nam poinformować, że nasz absolwent, niedawno jeszcze uczeń klasy 4a - David Gąsiorek - otrzymał wyróżnienie w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”. Jury doceniło pracę Davida zatytułowaną „Młody niezłomny”. Serdecznie gratulujemy.
W dniach 2-3 czerwca odbył się finał centralny XXXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej na Mazowszu, w Ryni nad Zalewem Zegrzyńskim. Wiktoria Klich (3b) wywalczyła tytuł Finalisty, uzyskując najwyższy wynik spośród reprezentujących nasz region uczniów. Warto podkreślić, że Wiktoria jest uczennicą klasy matematyczno-fizycznej i w tym roku szkolnym, zdobywając tytuły w różnorodnych konkursach: polonistycznym, fizycznych, statystycznych, matematycznych, udowodniła, że nie ma rzeczy niemożliwych. Serdecznie gratulujemy!
Z przyjemnością informujemy, że 25 maja 2023 r. został rozstrzygnięty wojewódzki konkurs na plakat z hasłem antytytoniowym. Praca uczennicy naszego liceum, Julii Dziarmagi (kl. 3c), otrzymała wyróżnienie przyznane przez komisję konkursową. Jest to tym większy sukces, ponieważ do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wpłynęło 153 prace ze szkół ponadpodstawowych.
1 czerwca sześćdziesięcioosobowa grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w rajdzie rowerowym do Parku Historycznego w Bliźnie. Wspaniała pogoda pozwoliła na podziwianie uroków okolicznych lasów na ponad 20-kilometrowej trasie. Uczniowie zwiedzili muzeum w Bliźnie, poznając historię miejsca, które odegrało bardzo ważną rolę podczas II wojny światowej. Nie zabrakło też ogniska, a w ramach integracji szkolnej rozegrano mecz piłki nożnej.
1 czerwca jest dniem, w którym co roku przypominamy sobie o tym, jak wspaniale jest być dzieckiem. W Koperniku Dzień Dziecka upłynął pod znakiem zabawy i różnych atrakcji. Część uczniów wzięła udział w rajdzie rowerowym, inni wyruszyli na spływ kajakowy, a licealiści, którzy pozostali w szkole, wzięli udział w pikniku i tańcach na boisku szkolnym. Szkolne Koło Wolontariatu wraz z panią P. Cioch-Pietryką zorganizowało także kiermasz charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc uczniom szkoły w Ekwadorze.
1 czerwca uczniowie klasy 1d wraz z opiekunem, panią M. Żukowską-Bąk, udali się do Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu, by zaprezentować przedstawienie teatralne pt. „O niedźwiadku Maciusiu, jego wielkich łapkach i jeszcze większym sercu”. Spotkanie odbyło się w ramach promocji kampanii na rzecz zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży „Książka ma moc”. Przedstawienie w wykonaniu licealistów zostało przyjęte z wielką radością i przyczyniło się do uatrakcyjnienia obchodów Dnia Dziecka.
31 maja odbył się konkurs fizyczny „QuizFiz” organizowany przez Instytut Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk. Kilkadziesiąt drużyn z całej Polski walczyło o awans do finału, który odbędzie się we wrześniu w IFJ PAN w Krakowie. W zawodach finałowych zmierzy się 5 najlepszych ekip. Wśród nich znalazła się drużyna II LO w Mielcu w składzie: Szymon Drozdowski (3b), Wiktoria Klich (3b), Maksymilian Koleśniak (3b), Piotr Żmuda (3b).
26 maja grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w „Queście rowerowym” w ramach odbywającego się w Mielcu Festiwalu Nauki i Techniki organizowanego przez CKPiD. Wyprawa rozpoczęła się od zwiedzania Zakładów Lotniczych w Mielcu, a następnie zgodnie z mapą ukrytych haseł uczniowie podróżowali mieleckim ścieżkami rowerowymi, poznając lotniczą historię Mielca. Choć trzeba było mierzyć siły na zamiary, wspomnienia o wycieczce pozostaną na długo w pamięci uczestników.
25 maja w Hotelu Iskierka odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczone zostały statuetki Leonardo w czterech kategoriach: Mielecki Talent, Nauka, Społeczna Odpowiedzialność Biznesu i Innowacyjne Przedsiębiorstwo. W kategorii Mielecki Talent statuetkę otrzymał Jan Wanatowicz, tegoroczny absolwent naszego liceum, laureat i finalista kilkunastu olimpiad przedmiotowych.
W ogólnopolskim konkursie astronomicznym „Astrolabium”, organizowanym przez Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, wzięło udział ponad 600 uczniów. Najlepsza dwunastka została wyróżniona i nagrodzona. Wśród nich znalazł się Piotr Żmuda, uczeń klasy 3b. Bardzo dobre wyniki (powyżej 100 pkt) uzyskali też: Maksymilian Koleśniak (3b), Ignacy Dalczyński (1b) i Karolina Helowicz (1d). Gratulujemy!
Nasza szkoła bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Rozmawiasz - Pomagasz”, którego koordynatorem jest pani Paulina Cioch-Pietryka. 16 maja, w ramach tej bardzo interesującej inicjatywy, uczniowie klasy 2e uczestniczyli w niezwykłej lekcji języka hiszpańskiego. Licealiści mieli możliwość rozmowy online z koleżankami i kolegami ze szkoły w Ekwadorze, którzy opowiedzieli o swoim kraju. W ramach drugiej części projektu uczniowie klasy 2e będą prezentować Polskę.
W dniach 13-14 maja 2023 r. w Lisich Kątach odbyły się zawody modeli kosmicznych, które zaliczane są do klasyfikacji Pucharu Polski. Zawody rozegrano w sześciu konkurencjach. Miło nam poinformować, że Alex Sadowy (1e) wywalczył I miejsce w konkurencji S6A – modeli rakiet z taśmą hamującą. W wydarzeniu brali udział także absolwenci naszego liceum. W konkurencji S8P – rakietoplany zdalnie sterowane Eryk Halaburda zajął I miejsce, Mateusz Czerkies - III miejsce, zdobywając jednocześnie tytuły Mistrzów Polski. Serdecznie gratulujemy!
Z radością informujemy, że do finału XI Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego organizowanego przez Katolicki Uniwersytet Lubelski zakwalifikowali się: Weronika Banaś (3B) i Karol Machnik (2B). Gratulujemy! Finałowe zmagania z logiką matematyczną odbędą się 15 czerwca w Lublinie. Trzymamy kciuki!