39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl
niedziela, 13 października 2019r.
imieniny obchodzą m.in.: Mikołaj i Teofil
14 października 2019r. | TK

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom i Pracownikom naszego liceum, składamy najserdeczniejsze życzenia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym oraz spełnienia marzeń!

12 października 2019r. | TK

Młodzież naszej szkoły po raz drugi wzięła udział w wyprawie na Ukrainę, szlakiem II Brygady Legionów Polskich (w dniach 1 – 5 października). Uczniowie zatrzymali się w Rafajłowej, huculskiej wsi w Gorganach, skąd wyruszyli w góry – kilkudziesięciokilometrową trasą na Przełęcz Legionów, chcąc oddać hołd poległym tam żołnierzom.

Czytaj więcej... »
12 października 2019r. | TK

4 października 2019 r. chór II Liceum Ogólnokształcącego uświetnił swoim występem uroczystą inaugurację XXI-go roku akademickiego 2019/2020 Wydziału Ekonomii w Mielcu. Chórzyści pod dyrekcją pani Agnieszki Straż wykonali: „Gaude Mater Polonia”, „Ojcowski dom” oraz „Pierwszą Kadrową”. Mamy nadzieję, że będzie jeszcze wiele okazji do wspaniałych koncertów.

11 października 2019r. | TK

27.09.2019 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów Marszałka Województwa Podkarpackiego w ramach programu wspierania młodzieży uzdolnionej pn. „Nie zagubić talentu”. W gronie nagrodzonych znalazł się uczeń klasy III d - Piotr Koceniak. Został uhonorowany stypendium za wybitne osiągnięcia, m.in. za zdobycie 1 miejsca w Polsce w Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności (opiekun pani A. Lewandowska) i tytuł finalisty w Olimpiadzie Ekologicznej (opiekun pani B. Michalcewicz). Piotrowi i innym stypendystom gratulujemy wyróżnienia!

11 października 2019r. | TK

30 września miały miejsce szkolne obchody Dnia Chłopaka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski tradycyjnie przygotował akcje, które uświetniły ten dzień. Przedsmakiem świętowania był kiermasz ciast, a punktem kulminacyjnym - wybory Mistera Szkoły. W tym roku II Wicemisterem Szkoły został Bartosz Michoń z klasy 2c, I Wicemisterem Szkoły - Arkadiusz Kopacz z klasy 2b, a zdobywcą tytułu Mistera Szkoły - Kacper Kąsek z klasy 3c. Zwycięzcom oraz wszystkim, którzy brali udział w finale wyborów, serdecznie gratulujemy, a osobom, które włączyły się w przygotowanie, bardzo dziękujemy.

Zobacz zdjęcia...

10 października 2019r. | TK

30 września na Stadionie LKS Stal Mielec odbyły się rejonowe zawody lekkoatletyczne dziewcząt i chłopców w ramach „Licealiady”. Naszą szkołę reprezentowało 11 dziewcząt i 14 chłopców. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych, uzyskali bardzo dobre wyniki. I miejsca zajęły: Julia Szydłowska w biegu na 1500 m oraz Martyna Gaweł w biegu na 200 m, zaś Tymon Szyler osiągnął najlepszy wynik na dystansie 100 m. Opiekunką dziewcząt była pani Joanna Kapusta, chłopców - pani Marcelina Mosior-Świć. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

10 października 2019r. | TK

1 października uczniowie klas 2f, 2c, 1f w ramach lekcji religii udali się do siedziby Poradni Specjalistycznej „Arka” przy parafii MBNP na spotkanie ze specjalistą w dziedzinie Prawa Kanonicznego ks. Mateuszem Wójcikiem. Tarnowski prawnik omówił przepisy Kodeksu Prawa Kanonicznego, wytłumaczył młodzieży jego znaczenie w Kościele i przedstawił zasady funkcjonowania Sądu Biskupiego. Poruszane tematy bardzo zainteresowały uczniów i stały się punktem wyjścia do ożywionej dyskusji i ciekawych pytań.

te: 0.020s dbnc: 5 dbnq: 7